ملوانان و درسی برای معامله گران

عزیزانم امروز کارینا قصد دارد یکی از خاطراتش را برای شما تعریف کند که امید وارم این خاطره برای شما مفید واقع شود. سال 1998 بود، دوستی داشتم که از معامله گران بزرگ و از قدیمی های کهنه کار مارکت بود.

او همیشه رسم داشت که معامله گران حرفه ای را در سراسر دنیا دعوت و یک مهمانی مختصر برای بیان دیدگاه ها و گپ های خودمانی ترتیب دهد البته خوب بگذریم که خیلی وقت ها این جور مراسم بیشتر جنبه خودنمایی پیدا میکرد ولی لابه به لای اون میشد چیزهای خوبی هم پیدا کرد.

در بین مهمانان که اکثرا سن هایی در حدود 40 تا 60 سال داشتند پسرک جوانی نظر مرا به خود جلب کرد حدود 20 ساله بود که اصلا او را نمی شناختم به تئودن گفتم این جوان را نمی شناسم، گفت من هم اتفاقی با اون آشنا شدم پسر بسیار باهوش و از معمله گران خوب شرکتJCC هست.

گذشت و مراسم شام سپری شد و دوستان شروع به صحبت کردند. پسرک جوان در میان جمعیت از حاضرین خواهش کرد که دقایقی به سخنان اون گوش فرا دهند و در حالی که همه کمی تعجب کرده بودند همهمه مهمانان آرام شد. او شروع به صحبت کرد.

ldquo;ملوانان مسیر حرکت کشتی ها را در آبها ترسیم می کنند و قسمت های کم عمق و پر خطر را برای سایر کشتی هایی که در آن مسیر حرکت می کنند تعیین می نمایند. اگر اکنون راه دریا ها نسبتا امن و شناخته شده است این به خاطر زحمات آنهاست.
اما معامله گران چنین نقشه ای ندارند و یا حداقل روی آن خیلی کم کار شده است.

هر فرد تازه کار همیشه همان مشکلاتی را دارد که دیگران داشته و تجربه کرده اند و باید سالها زمان صرف کنند تا آن تجربه ها را بدست آورند. من این سوال را از شما اساتید و معامله گران حرفه ای می پرسم که چرا به راستی دریای معامله گری را برای افراد مبتدی و تازه کار علامت گذاری نمی کنید چرا هر کسی انفرادی این شغل را دنبال می کند. ما باید بتوانیم معامله گری را توسعه دهیم و این کار به کمک شما هموار خواهد شد.rdquo;

مجلس دقایقی در بهت و سکوت فرو رفت. انصافا او راست می گفت. دستی به شانه او زدم و از او تشکر کردم بابت جسارت و بیان فوق العاده اش.

نویسنده: کارینا

ملوانان و درسی برای معامله گران

گران ,ها ,کار ,نمی ,اون ,ای ,معامله گران ,و از ,را برای ,را نمی ,تازه کار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دیجی بابا انجمن عاشقان اهل بیت گروه خبری اخبارپیام نور سیه چشم چشم انتظارم والا فیلم | دانلود رایگان فیلم اُکالیپتوسی به رنگ ِآبی وبلاگ آموزشی و پرورشی دبیرستان کاشانی لالجین کدبانو خرید و فروش انواع ضایعات اهن در تهران